Батьківський лекторій

Пам'ятка
                                                    для батьків дітей дошкільного віку
                                                    по вихованню грамотного пішохода:

Батьки – активні помічники педагогів у формуванні в дітей дисциплінованої поведінки на вулиці, дотримання ними правил безпеки.
У дошкільному віці дитина повинна засвоїти наступне:
1. Без дорослих на дорогу виходити не можна, йдеш із дорослим за руку, не виривайся, не сходь із тротуару.
2. Ходити по вулиці треба спокійним кроком, дотримуючись правої сторони тротуару.
3. Переходити дорогу можна тільки на пішохідному переході на зелений сигнал світлофора, переконавшись, що всі автомобілі зупинилися.
4. Проїзжа частина призначена тільки для транспортних засобів.
5. Рух транспорту на дорозі регулюється сигналами світлофора й міліціонером-регулювальником.
6. У транспортних засобах не можна витикатися з вікон, виставляти руки чи які-небудь предмети.
  Усі ці поняття дитина засвоїть міцніше, якщо її знайомити із Правилами дорожнього руху систематично, ненав'язливо. Використовуйте для цього відповідні ситуації на вулиці , у дворі, по дорозі в дитячий садок. Перебуваючи з малям на вулиці , корисно пояснювати йому все, що відбувається на дорозі із транспортом, пішоходами. Наприклад, чому в цей момент не можна перейти проїзжу частину, які на цей випадок існують правила для пішоходів і водіїв автомобілів, укажіть на порушників, відзначивши, що вони порушують правила, ризикуючи потрапити під транспортні засоби, що рухаються.
Не залякуйте дитину вулицею – панічний страх перед транспортом не менш шкідливий, ніж безтурботність і неуважність!
Корисно читати дитині вірші про Правила дорожнього руху й показувати малюнки з дорожніми знаками й різними дорожніми ситуаціями. Купіть дитині іграшкові автомобілі, автобуси, світлофори, фігурки регулювальників і організуйте сюжетні ігри, що відображають різні ситуації на вулиці. Гра гарний засіб навчання дитину дорожній грамоті.
Пам’ятайте! Дитина вчиться законам вулиці, беручи приклад з вас – батьків, інших дорослих. Нехай ваш приклад вчить дисциплінованій поведінці на вулиці не тільки вашої дитини, але й інших дітей.
Намагайтеся зробити все можливе, щоб захистити дітей від нещасних випадків на дорогах!

«Цікаво знати, як навчати трудитись у житті»
  • залучати дитину до трудових справ сім’ї якомога раніше;
  • за дитиною дошкільного віку закріпити постійні обов’язки (скласти іграшки
    на свої місця, прибрати в кімнаті, скласти речі у шафі), за виконання яких
    вона має бути відповідальною;
  • не допускати відхилень від встановлених дорослими вимог, щоб не давати
    дитині приводу до ухилення від своїх обов’язків;
  • не карати дитину працею: праця має приносити радість та задоволення;
  • учити дитину працювати, прищеплюючи їй елементарні навички культури
    трудової діяльності – раціональні прийоми праці, правильне використання
    знарядь праці планування та завершення трудового процесу;
  • не давати дитині непосильних доручень, але доручати роботу з достойним
    навантаженням, яка була б цікава для дитини;
  • не підганяти дитину, чекати, поки вона закінчить сама свою роботу;
  • завжди дякувати дитині за допомогу чи старанно виконане доручення;
  • не забувати хвалити дитину за ту роботу, яка вимагала від неї особливих
    зусиль.

Самостійна трудова діяльність дітей у дошкільному закладі та вдома:

• одягання, роздягання;
  • миття рук та умивання;
  • приймання їжі;
  • розтиляти ліжко, вкладання на сон;
  • чищення зубів.

Для використання трудових обов’язків вдома під керівництвом батьків ми
пропонуємо посильні для дитини доручення, зокрема:

• підтримувати порядок у своєму ігровому куточку;
  • поливати квіти на квітнику чи кімнатні рослини;
  • якщо сім’я тримає город, виділити дитині грядку, де вона може посіяти
    городні культури або залучити дитину до садіння картоплі;
  • допомагати мамі на кухні та у хатній роботі – підмести підлогу, витерти
    пил, прибрати посуд із столу;
  • допомагати мити посуд, витерати його, складати на місце.