Методична робота

Шановні відвідувачі методичної сторінки. Тут Ви зможете знайти корисні матеріали для педагогів дошкільних закладів, а також батьків, які цікавляться організацією методичної роботи з їхніми дітьми.

"Дитина за своєю природою – допитливий дослідник, відкривач світу. Так нехай перед нею відкривається чудовий світ у живих фарбах, яскравих і тремтливих звуках, у казці та грі, у власній творчості, в красі, що надихає її серце, в прагненні робити людям добро..."

Василь Сухомлинський
Методична робота дошкільного закладу, спрямована на вивчення і впровадження в практику роботи педагогічних працівників теорії та методики розвитку, навчання і виховання дошкільників, а також оволодіння сучасною методологією, збагаченні досвіду педагогів новими прогресивними методами, впровадження новітніх розробок, позитивного досвіду, сучасних педагогічних технологій.
Виходячи з цілей методичної роботи і вимог до особистості та діяльності педагога намагаємось здійснювати роботу за такими напрямками методичної роботи:
- курси підвищення кваліфікації;
- науково-практичні семінари;
- розв'язання актуальних освітніх проблем в творчих групах;
- узагальнення досвіду робіт педагогів.

Методична робота з кадрами:
* Підвищення рівня фахової майстерності педагогів
* Курсова перепідготовка
* Атестація педагогів
* Наставництво
* Педради
* Семінари
* Консультації
* Колективні перегляди
 * Робота творчої групи

Навчання педагогів відбувається в інтерактивних формах спілкування, це:
- круглий стіл, диспут, консультації;
- інтерактивні лекції;
- навчальні тренінги;
- семінари, семінари-практикуми, науково-практичні семінари, семінари для педагогів спеціальних груп;
- вивчення структури та оснащення матеріального середовища; ;
- спостереження колективних форм діяльності дітей, індивідуальної самостійної роботи дітей, взаємовідвідування відкритих занять.

Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу № 6 визначив перед собою такі завдання на 2011 – 2012 навчальний рік та оздоровчий період:
1. Продовжити роботу щодо впровадження нової Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» та здобуття дітьми освіти з п’яти років , створення розвивального простору в групах та поповнення методичної бази.
2. Фізичний розвиток: продовжувати роботу щодо формування у дітей здорового способу життя шляхом створення цілісної системи оздоровчих заходів та використання здоров'язберігаючих технологій. Оточити дітей турботою про здоров’я та емоційне благополуччя.
3. Мовленнєвий розвиток: удосконалювати роботу з розвитку мовленнєвотворчих вмінь дітей через пальчикові ігри, ігри зі словом, звуком, складання казок за схемою тощо.
4. Креативний розвиток : продовжувати роботу по створенню умов для креативного розвитку дошкільнят на засадах диференційованого підходу через трудову діяльність. Забезпечити своєчасний розвиток творчих здібностей дітей.

«Я у Світі» - програма нового типу. В ній вміщено базовий зміст дошкільної освіти, який передбачає гармонійний та різнобічний розвиток дошкільника, формування його особистості, створення в умовах дошкільного навчального закладу розвивального життєвого простору, сприятливого для:
- закладання основ його компетентності (розвиток досвіду, який допомагає дошкільникові розв'язувати проблеми у незвичайних умовах, здобувати нову інформацію, набувати мобільності);
- формування шкільної зрілості: розумової зрілості (диференційоване сприймання, довільна увага, аналітичне мислення, наявність елементарних знань про природу, культуру, людей, самого себе, обґрунтовувати свої думки); соціальної зрілості (пов'язаної з умінням спілкування з дорослими та однолітками); емоційної зрілості (здатність адекватно реагувати на ситуації та події);
- забезпечення балансу фондів «можу» і «хочу»;
- розвиток у дитини зачатків активної за формою та моральної за змістом життєвої позиції як системи ціннісних ставлень до природи, культури, людей, власного «Я»;
- виховання у дошкільника творчого ставлення до життя.

Інноваційні підходи у роботі ДНЗ
Група старшого дошкільного віку
Вихователь: Гулевська Л. С.

Прогресивна технологія взаємодії дорослого і дитини – психолого-педагогічне проектування – П3.

Прийняти

Підтримати

Пізнати

Автор: Тищук Л. І.

ТРВЗ – теорія розв'язання винахідницьких завдань.

Автор: Альтшуллер Г. С.

Технологія фізичного виховання дітей “ТеТехнологія фізичного виховання дітей “Театр фізичного розвитку та оздоровлення дітей”

Автор: Єфименко М. М.

“Синквейн у роботі з дітьми дошкільного віку” З досвіду роботи ДНЗ № 24 “Вогник” м. Вінниця

Методика використання схем-моделей для навчання дітей описовим розповідям.

Автор: Ткаченко Т.

Карвінг у роботі з дошкільниками (елементи)

Група середнього дошкільного віку

Вихователь Малинка О. Л.

Використання степ-платформи в оздоровчій роботі з дітьми
Автор: Міллер Д.

Дихальна гімнастика
Автор: Стрельнікова А., Бутейко К.

Група молодшого дошкільного віку

Вихователь: Кулініч  Т. В.

Елементи адаптованої програми вихователя-методиста ДНЗ № 19 м. Шахтарська Н. І. Наумчук “Розвиток художньо-естетичних здібностей дітей дошкільного віку засобами мистецтва”

Група раннього віку

Вихователь Ніколаєва Г. С.

Використання Методики М. Монтессорі в роботі з дітьми раннього віку з метою формування у дитини серій мотивів культурної діяльності у спеціально підготовленому оточенні розвитку координованої активності набуття власного досвіду, виховання самостійності.

Група раннього віку
Вихователь Савічева О. А.

Використання елементів методики Софії Русової з виховання маленьких українців