Синельникове. ДНЗ № 3 Сонечко








09.02.2013



Я і Україна " В царстві тварин"

Урок “ Я і Україна” 2 клас

Тема : У царстві тварин

Мета: ознайомити учнів із різноманітним світом тварин; формувати поняття комахи, птахи, звірі; навчати їх розпізнавати за істотними зовнішніми ознаками; розвивати логічне мислення через завдання на порівняння, доведення, вилучення зайвого, встановлення взаємозв'язку між рослинами і тваринами , між самими тваринами; виховувати бережливе ставлення до всього живого.

Обладнання: картини із зображенням птахів, звірів, комах, мультимедійний проектор, екран, комп'ютер, демонстраційний матеріал, ілюстрації казок.

Хід уроку

І.Організаційна частина

  1. Вітання

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Він незвичний і цікавий

Бо гостей багато завітало

І. Актуалізація знань учнів, повідомлення теми уроку

    • Сьогодні ми поговоримо про світ природи. Адже кожної хвилини, щомиті всі ми спілкуємося з навколишнім світом. І, мабуть, ви вже встигли помітити : все, що нас оточує, перебуває в нерозривному взаємозвязку, живі організми повністю залежать від неживої природи. Та й у самій живій природі все пов'язане одне з одним. Ви також є невід'ємною частиною велетенського Всесвіту.

    • Тож хотілося почати наш урок із казки. А чому із казки? А тому що в дитинстві все починається з казки

(звучить музикаЧервоної шапочкиі вбігає Червона шапочка)

А придивись, будь ласка,

У лісі всюди казка.

Вона блукає лісом

Прислухайся, будь ласка,

У лісі всюди казка

лайд1)

 

 

 

 

 

(розповідь казки Червоною шапочкою

казкаЩо таке ліс?)

        • Сподобалась вам казка?

        • Подякуємо Червоній шапочці!

        • Діти, ця казка є доказом того , що у світі природи все тісно пов'язане одне з одним і не може існувати навіть без однієї, найменшої частинки. У природі все закономірно.

        • Які слова ми можемо підібрати слова, які асоціюються зі словом ліс?

 

лікар красень дім для тварин

 

 

 

охоронець річок Ліс свіже повітря

 

 

 

 

Як підсумок відомостей про ліс пропоную вам прогулянку до лісу.

  • Діти, яка за вікном пора року?

  • Назвіть , будь ласка ознаки осені?

  • Гра “Листопад” (для об'єднання дітей в групи)

Об'єднатися в групи і скласти прислів'я ,заодно і побачимо ,як ви знаєте математику. У вас на партах лежать карточки із словами і на зворотній стороні цифри . Ви повинні цифри покласти в порядку зростання. Якщо ви вірно справитись ,то у вас буде написане прислів'я про ліс.

( Ліснаше багатство

Багато лісуне загублюй!

Мало лісубережи!

Нема лісу посади)

(слайд2)

А тепер пограємося . Спробуємо розгадати кросворд.

    • Смугаста кішка живе в лісі (тигр) Слайд3

    • Птах із великими очима, гострими кігтями, загнутим носом (сова) (слайд4)

    • Червонясту шубку має по гілках вона стрибає, горішки, шишки збирає (білка) (слайд5)

    • Хижий звір із темним хутром у білу смужку, впадає в сплячку(борсук) (слайд6)

    • - При йшла кума з довгим віником га бесіду з півником (лисиця) (слайд7)

    • Тварина багата і рогів багато (олень)

    • У лісі біля пня біготня і метушня:народ робочий весь день клопоче (мурашки)

(Кросворд супроводжується слайдами тварин)

Отже тема нашого урокуУ царстві тварин. Сьогодні ми дізнаємось чому тварини живуть у лісі, чому ліс потребує охорони? Наше завдання поділити тварин на групи залежно від ,того чим вони живляться?

    • Діти, а хто цар тварин?

    • Так! Зверніть увагу, він у нас присутній на уроці

    • А чому його вважають царем тварин?

    • Тож ми повинні добре працювати ,щоб бути схожим на нього.

    • Ну, а щоб до нього піддобриться ,давайте йому затанцюємо.

(музична фізкультхвилинка) (слайд8)

ІІ. Вивчення нового матеріалу

Я вам хочу запропонувати послухати уважно вірш

(вірш звучить на комп'ютері)

 

1). Як називається рослинний світ?

2).А тваринний? (демонстраційний матеріал)

3).До якої природи відносяться рослини і тварини?

4).Чому?

5).Чим відрізняються рослини і тварини?

Робота з підручником (с.32)

(слайди про твари

1. Розповідь про комах (картини з комахами)

- розгляньте комах

- Чим вони відрізняються?

- що у них спільного?

- полічіть скільки у них ніг?

-Зі скількох частин складається тіло?(слайд9)

Загадки про комах (супроводжується кольоровим фото комах)

Летить виє

сяде землю риє (Хрущ)

  1. Він вправи добре знає, ночами навіть грає,

не маючи ні нот, ні струн

Всіх веселить малят ...(цвіркун)

  1. Летить ,пищить,

сяде мовчить

хто його вбє

той свою кров проллє (комар)

  1. Чорний та не ворон

рогатий ,та не бик

шість ніг без копит;

летить виє

сяде землю риє (жук)

- Діти , як називаються однім словом ці тварини?

2.Слухання аудіозаписуГолос птахів

1)Загадки про птахів (супроводжується кольоровим фото птахів)

Швидко скрізь цей птах літає

безліч мошок поїдає

за вікном гніздо будує

тільки в нас він не зимує (ластівка)

 

Він сірий прилітав

Всі крихти миттю поклював (горобець)

 

Цей птах зимою прилетів,

бо не боїться холодів(снігур)

 

Хто лікує дерева в лісі ? (дятел)

-Як одним словом назвати цих тварин?(слайд11)

2)Робота з підручником (ст.33)

3)Практична робота з визначенням істотних ознак птахів

-Що спільного у зовнішній будові птахів?

- З яких частин складається тіло птахів?

-Чим вкрите тіло?

- Скільки ніг?

 

2)Загадка на увагу

Все це хижаки: лисиця,

Вовк, їжак, а ще куниця,

і сова також тхір.

Серед них один не звір (Соваце птах)

 

граЯка тварина заблукала

1 ряд комахи

2 ряд птахи

3 ряд звірі

Бесіда про звірів

Загадки про звірів (супроводжується кольоровим фото звірів)

Прийшла кума із довгим віником

на бесіду із нашим півником

Схопила півня на обід

Та й замела мітлою слід (лисиця)

Хто по снігу, по траві

Носить ліс на голові (оле

Ходить хмуро між дубами,

хижо клацає зубами

Зачаївся ось, примовк

Грізний звір цей , звісно... (вовк)

В теплій шубі він лежить,

Цілу зиму міцно спить

а прокинеться від сну

зустрічатиме весну(ведмідь)

Знаю,знаю,ти не знаєш

Ким корова ,ще буває (телям)

Робота в парах (щоб дізнатись , як одним словом називаються ці тварини, складіть слово із запропонованих літер і, з, р, і, в (Звірі)(слайд12)

-Діти, вам було завдання намалювати свою улюблену тваринку і підготувати про неї розповідь ( Авторське крісло )

Які ви знаєте українські казки , героями яких є тварини?

(ілюстрації казок)

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу

    1. Презентація тестуТварини”(демонстраційний матеріал)..

(презентація додається)

      1. Презентація тесту “Групи тварин”

      2. Робота на комп'ютерах учнів (тест”Мешканці лісу)

4.Інтерв'ю ГраМікрофон.

- До якої природи належать тварини?

- Чим тварини відрізняються від рослин?

-Що потрібно для життя тварин?

- На які групи поділяють тварин залежно від того , чим вони живляться?

- На які групи поділяють тварин за участю людини в їхньому житті?

- Яким є значенням тварин у житті людини?

ГраПастухи та мисливці

граУпізнай за описом

(нагороди за активну участь на уроці “Емблеми”

ІV. Домашнє завдання

1 Опрацювати статті підручника

  1. Дібрати загадки про тварин лісу чи свійських тварин

  2. Намалювати свою улюблену тваринку, яка живе в лісі.

 

 

 

 

 
Оцінити статтю
Оцінити статтю
  • Currently 5.00/5
 
 
Iншi статтi